sayfa başı

SİSTEMLER
şenerler alüminyum

Kompakt Laminat Cephe

Bu sistemde alüminyum ankrajlar ve alüminyum düşey T Profillerden teşkil edilen taşıyıcı alt konstrüksiyon üzerine Kompakt Laminat levhalar özel tip poliüretan yapıştırıcısı ve çift taraflı bant kullanılarak yapıştırılması şeklinde uygulanır. Montajının ekonomik ve hızlı olmasından dolayı bu sistem tercih edilir. Açık derz boşlukları bırakılabileceği gibi, derz boşlukları Alüminyum fuga profilleri ile kapatılarak da uygulanabilmektedir.

Homojen özellikte cephe giydirme levhaları olan kompakt Laminat (Masif Laminat) paneller termosetting reçine emdirilen çok sayıda kraft tabakasının ön ve arka yüzeyine UV- melamin esaslı dekor tabakasının gelmesiyle, yüksek ısı (170°C) ve basınç (100 -120 bar kg/cm2) altında 60-90 dakika çok katlı preslerde preslenmesi sonrasında meydana gelir.

Compact laminat aluminyum cephe panellerine göre çok daha sağlam bir malzemedir. Darbelere karşı direnci yüksektir, çizilme ve kırılma riski yoktur. Rengini ve formunu çok uzun süre muhafaza edebilir.

Suya dayanımı
Kompakt laminat cephe kaplamaları yüksek düzeyde suya dayanımlıdır. İster güneş, ister yağmur (yağmurla karışık asit yağmuru), isterse nemli ortamlar olsun, panelin yüzeyinde veya içeriğinde kesinlikle bir etki yaratamaz. Düşey olarak uygulanmış dekoratif yüzeyli paneller üzerinde ISO 105 A02 standartlarına göre yapılan UV dayanımı ve renk solmazlığı ölçümleri 4-5 puanla en yüksek sınıflandırmada yerini almıştır. Böylece, en zorlu iklim koşullarında veya ağır endüstriyel ortamlarda bile, en az 10 yıl renk solmazlığı söz konusudur.

Kolay temizleme
Pürüzsüz ve deliksiz yüzey yapısı, herhangi bir kirin yüzey üzerinde tutunmasına izin vermez, yüksek çözünürlüklü kimyasalların bulunduğu temizleme ürünlerinden kesinlikle etkilenmemektedir.

Dayanıklılık
Elastikiyeti, yüksek çekme ve eğilme mukavemeti sayesinde darbe dayanımı oldukça yüksek bir üründür. İçeriğinin homojen yapısı ve yoğunluğu, panel montaj elemanları için yüksek çekme gücü oluşturmaktadır. Diğer kompakt ürünleri ile kıyaslandığında, Trespa, boyutsal kararlılığı ve kolay işlenebilirliği ile daha tercih edilir bir konumdadır. Nemden etkilenmez ve hava şartlarına göre, kalıp ya da çürümeye karşı etkisizdir.

Yangın Davranışı
Bir yangın sırasında, erimez, damlamaz veya patlamaz. Mevcut durumunu olabildiğince uzun bir süre tutar. Dünya çapında yetkili test kuruluşları, yangın dayanımı dereceli (FR) paneller en uygun yangın sınıfları içinde olduğunu onaylamıştır.

Lloyd Register tarafından verilen ISO 14001 sertifikalı ilk üreticilerinden biridir.
Trespa uygulamasında önerilen sabitleme sistemleri, önde gelen uluslararası sertifikasyon enstitüleri tarafından belgelenmiştir. Sertifikalar, BBA KOMO; DIBt; BUtgb; CSTB, Torroja ve UL gibi kuruluşlar tarafından onaylanmıştır.

AB standardının gereklilikleri ile tamamen uyumludur.
Sahip olduğu yüksek kalitesi ve uzun yıllardır süregelen deneyimi sayesinde, Trespa panelleri uzun ömürlü olup, 10 yıl solmazlık garantisine sahiptir. Ayrıca 30 yıla kadar dayanıklılığını devam ettirebildiğini gösteren test raporları mevcuttur.

Teklif Al
Vatan Mahallesi Varlık Sokak No:6 Yıldırım Bursa
Tel – Fax : 0 (224) 215 55 82 Cep :0 (532) 521 55 80
Mail: bilgi@senerleraluminyum.com